Kredito unijai “Mano unija” suteikta specializuoto banko licencija

2018, spalio 8

Šiandien Europos centrinis bankas (ECB) priėmė sprendimą išduoti kredito unijai „Mano unija“ specializuoto banko licenciją, suteikiančią teisę paslaugas teikti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Šis sprendimas yra svarbus Lietuvos finansų sistemai, nes „Mano unija“ taps pirmuoju specializuotu banku šalyje. 

Pasak „Mano unijos“ valdybos pirmininko Vytauto Olšausko, galutinis unijos pertvarkymas į lietuviško kapitalo specializuotą banką pareikalaus dar kelių mėnesių darbo ir, tikėtina, bus baigtas iki 2019-ųjų metų pradžios. Sutvarkius likusius formalumus, kredito unija „Mano unija“ taps akcine bendrove AB „Mano bankas“.

„Mes jau seniai buvome apsisprendę, kad norime ir esame pasiruošę užsivilkti didesnį, banko rūbą. Tai atvirai deklaravome iki pradedant vykdyti kredito unijų reformą. Tad kai tik atsirado galimybė, paprašėme Lietuvos banko leidimo pradėti pertvarkymą, jį gavome ir ėmėmės visų reikalingų procedūrų, kurios atvedė mus iki šio naujo starto”, – sakė V. Olšauskas.

“Tai, kad tapsime banku yra ilgo ir nuoseklaus darbo pasekmė. Noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šio transformacijos proceso. Visų pirma profesionaliam kredito unijos kolektyvui, kuris ne tik prisiėmė iššūkius, susijusius su pertvarkymo procesu, bet ir padėjo mūsų kredito unijai eilę metų stabiliai augti, dirbti pelningai ir išlaikyti sektoriaus lyderio pozicijas. Taip visiems mūsų klientams, kurie patiki mums tvarkyti jų finansinius klausimus bei kurių vis didesnį pasitikėjimą ir lojalumą mes jaučiam bendraudami kasdien. Visa tai leido mums sukurti tvirtą pamatą kredito įstaigos veiklai plėtoti. Tikimės, kad nuo šiol galėsime klientams pasiūlyti dar daugiau”, - sakė V. Olšauskas.

Anot jo, kredito unijos pertvarkymo ir banko licencijavimo procesas buvo itin sklandus ir operatyvus.

„Mano unija“ Lietuvos bankui prašymą banko licencijos išdavimui pateikė prieš metus. Per šį laikotarpį pavyko atlikti visus būtinus patikrinimus ir kruopščiai sutvarkyti reikalingus dokumentus. Nuo pat projekto pradžios dirbome su advokatų Gedimino Rečiūno ir Aušros Brazauskienės vadovaujama „Ellex Valiūnas ir partneriai“ teisininkų komanda, kuriai norime padėkoti už jų indėlį į rezultatą, kurį pasiekėme. Šiems teisininkams mūsų sėkmė rūpėjo labiau nei galėjome tikėtis, o jų pademonstruoti sudėtingų projektų valdymo įgūdžiai ir gilios bankų reguliavimo žinios užtikrino efektyvų licencijavimo procesą”, - sakė V. Olšauskas.

Pasak V. Olšausko, užbaigus kredito unijos pertvarkymą į specializuotą banką, kredito įstaigos teikiamų paslaugų spektras iš esmės nesikeis.

„Esame sukaupę didelę bendradarbiavimo su smulkiuoju ir vidutiniu verslu patirtį Vilniaus regione, todėl džiaugiamės, kad specializuoto banko licencija leis įgytą kompetenciją taikyti dirbant su klientais visoje šalyje. Ateityje planuojame daugiausiai dėmesio skirti investicinėms paskoloms verslui, smulkaus ir vidutinio verslo apyvartinio kapitalo finansavimui, taip pat ūkininkavimo ir vartojimo paskoloms. Žinoma, tam tikra apimtimi išliks ir būsto įsigijimo bei nekilnojamojo turto plėtojimo projektų finansavimas“, – tikino V. Olšauskas.

Šiuo metu „Mano unija“ veikia Vilniaus regione ir turi 4,6 tūkst. klientų, o įstaigos valdomų aktyvų dydis yra 59,2 mln. EUR. Kredito unijos paskolų portfelį sudaro apie 31 mln. EUR. Suskaičiuota, kad indėlininkai „Mano unijai“ yra patikėję 46 mln. EUR. Didžiąją šių lėšų dalį sudaro fizinių asmenų indėliai.

„Mano unija“ iki šio persitvarkymo buvo didžiausia Lietuvoje veikianti kredito unija, kuri įkurta dar 1996 m.

  • AB „Mano bankas"
  • S. Moniuškos g. 27, Vilnius
  • Tel. (8~5) 240 9389
  • Mob. 8 615 53694
Facebook LinkedIn Youtube G+
© Mano bankas 1996-2019. Visos teisės saugomos.