Nuo pavienių butų remontavimo ir pardavimo iki nuosavo statybų verslo

2015, rugsėjo 3

Iš Panevėžio kilęs Ignas Dundulis (29) į Vilnių gyventi persikėlė tik pradėjęs studijuoti. Jis mokslus krimto Vilniaus universitete, kur įgijo vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį. Dar būdamas paskutinio kurso studentu, jis išbandė vadybininko duoną IT bendrovėje. Vėliau vienoje kredito unijoje rūpinosi paskolų paraiškomis. Pastaroji patirtis ir žinios paskatino vyrą atsisakyti samdomo darbo, įkurti bendrovę „SI Baltic“ ir imtis nekilnojamojo turto (NT) projektų.

Norėjo sukurti apčiuopiamą vertę

Igno šeimoje verslumo dvasia ne svetima. Tiek tėtis, tiek ir mama yra smulkieji verslininkai. Tad vyras turėjo pavyzdį, kaip gyvenimo vairą reikia imti į savo rankas. Be to, dirbdamas paskolų vadybininku kredito unijoje jis turėjo progą iš arčiau pamatyti NT rinką ir ten galiojančias žaidimo taisykles.

„Susipažinau su žmonėmis, kurie jau dirbo NT srityje. Taip pat sužinojau, kad yra keli tos rinkos sluoksniai. Viename jų parduodamas pigesnis turtas. Pavyzdžiui, perimtas bankų arba valstybei priklausantis NT, kuris parduodamas varžytinėse. Supratau, kad investavus palyginti nedidelius pinigus galima padoriai užsidirbti“, – prisiminė pašnekovas.

Anot jo, imtis JAV labai populiaraus verslo modelio vadinamo „real estate flipping“ ( NT perdarymo), kai nuperkamas remontuotinas NT, į jį investuojama, padaromas kokybiškas remontas, o tada toks butas ar namas parduodamas už didesnę nei buvo įsigyta kainą, paskatino labai tam palankus metas. 2010 m. Lietuva kaip tik buvo pradedanti atsigauti po finansų krizės, ekonominės perspektyvos gerėjo, o rinkoje vis dar buvo daug po įmonių bankrotų ar iš žmonių antstolių perimto NT, kuris tapo puikia galimybe Igno verslui.

Ilgai nelaukęs vyras ėmėsi idėjos įgyvendinimo. „Mano unijoje“ gavo 200 tūkst. litų kredito liniją ir pradėjo dirbti savarankiškai.

„Dabar važiuojant Vilniaus gatvėmis ir matant tai vienur, tai kitur esančius namus, kuriuose yra mano pastangomis sukurti butai, apima labai malonus jausmas. Jaučiu, kad pavyko sukurti šį tą apčiuopiamo, naudingo žmonėms ir atsispindinčio kasdieniniame gyvenime. Tai pajutęs supratau, kad visada tą ir norėjau daryti. Matyt, natūralu, kad kilo noras imtis didesnių projektų“, – svarstė Ignas.

Statybų versle sudėtingiausia – subrandinti gerą idėją

NT perdarymu ir pardavimu pašnekovas vertėsi 2,5 metų. Tada Ignas nutarė imtis rimto statybų verslo. Tokius ketinimus dar labiau pakurstė ir pažintys su patikimais rangovais. Suvienijus jėgas su jais buvo imtasi igyvendinti mažaaukščių namų kvartalo „Franko namai“ projektą.

Sudėtingiausias tuokart iššūkis Ignui buvo ne finansiniai klausimai. Energijos ir išmoningumo pareikalavo paties NT projekto kūrimas. Užtruko ir vietos paieškos, ir koncepcijos tobulinimas.

„Nenorėjau statyti bet ko ir bet kur. Troškau kurti didelę vertę ir kokybę. Tai, manau, yra itin svarbu NT versle. Jei nuo pat pradžių įrodai, kad esi patikimas, tada vėliau yra daug lengviau dirbti ir inicijuoti naujus projektus. Žmonės pasitiki ir nebijo mokėti avansą, o tai labai palengvina verslą ir padidina jo tempą“, – tikino Ignas.

Ateityje neketina labai plėstis

Sėkmingas pirmasis NT vystymo projektas pašnekovą įkvėpė toliau vystyti verslą šioje srityje. Jis jau brandina idėjas apie naują vienbučių namų kvartalą netoli Vilniaus. Paklaustas, kodėl nesiima didelių daugiabučių statymo, vyras tikino, kad tai ne taip įdomu, kaip nedidelių, bet intriguojančių projektų vystymas.

„Mūsų butai-kotedžai Santariškėse jau beveik visi parduoti. Kai pasiūlai gerą prekę – pirkėjų ieškoti ilgai netenka. Ateityje ir toliau vadovausiuosi tokia nuostata. Juoba, kad jaunos šeimos, žmonės, kuriems 30 – 35 metai, dabar mielai keliasi į netolimą užmiestį ir iškeičia gyvenimą dėžutėse į didesnę laisvę ir privatumą“, – tikino Ignas Dundulis.

Paprašytas patarti norintiems pradėti NT vystymo verslą, pašnekovas sakė, kad svarbiausia yra sugalvoti, ką tiksliai nori sukurti. Tuomet įvertinti finansinius poreikius ir pritraukti investuotojus. Kokios pinigų sumos NT verslo pradžiai reikėtų, Ignas įvardyti nesiryžo, mat, jo teigimu, viskas priklauso nuo ambicijų ir projekto dydžio.

  • AB „Mano bankas"
  • S. Moniuškos g. 27, Vilnius
  • Tel. (8~5) 240 9389
  • Mob. 8 615 53694
Facebook LinkedIn Youtube G+
© Mano bankas 1996-2019. Visos teisės saugomos.