„Mano unija“ pernai augo ir išdavė daugiau nei 11 mln. eurų paskolų

2016, sausio 28

Viena ilgiausiai Lietuvoje veikiančių ir šiais metais 20-metį mininti kredito unija „Sostinės kreditas“, vartotojams žinoma kaip „Mano unija“, paskelbė 2015 m. veiklos rezultatus. Jie atskleidžia, kad kredito unija dirbo pelningai, o kapitalas išaugo 32 proc. ir siekia daugiau nei 3,6 mln. eurų. Be to, pernai „Mano unijos“ išduotų paskolų suma viršijo 11,8 mln. eurų ir buvo daugiau nei 13 proc. didesnė, palyginti su 2014 m.
Pasak Vytauto Olšausko, „Mano unijos“ paskolų komiteto pirmininko, didžioji dalis (93 proc.) visų išduotų paskolų sumos atiteko ilgalaikių, būsto, ūkio bei verslo kreditų gavėjams. Tuo tarpu vartojimo kreditai sudaro vos 6,5 proc. pernai „Mano unijos“ suteiktų paskolų.
Nors bendra suteiktų vartojimo kreditų suma nėra didelė (kiek daugiau nei 775 tūkst. eurų), su jų gavėjais pasirašytų sutarčių skaičius (231) sudaro daugiau nei du trečdalius visų išduotų paskolų sandorių. Tai reiškia, kad vidutinė vartojimo paskolos suma yra maždaug 3 300 eurų. Kur kas mažesnė nei bendras visų kredito unijos pernai išduotų paskolų vidurkis. Pastarasis siekia net 107 tūkst. eurų ir yra 30 proc. didesnis nei 2014 m.
Praeiti metai, anot V. Olšausko, buvo dosnūs ir „Mano unijos“ indėlininkams. Suskaičiuota, kad jie bendrai uždirbo daugiau nei 652 tūkst. eurų. Kredito unijos atstovas prognozuoja, kad šiemet indėlininkai turėtų tikėtis panašaus kaip ir pernai palūkanų lygio, todėl įdarbinti savo santaupas tikrai vėl bus naudinga.
Kalbėdamas apie 2015-uosius V. Olšauskas pabrėžė, kad juos galima vadinti iššūkių ir kliūčių metais. Jo teigimu, ypač pirmajame praeitų metų ketvirtyje buvo juntamas nerimas ir nežinia, atsiradusi dėl euro įvedimo. Vis dėlto vėliau paaiškėjo, kad vartotojų ši naujovė neišgąsdino ir jie toliau noriai skolinosi įvairiems poreikiams. Tiesa, vėliau rūpesčių kėlė kredito unijų sektoriaus reguliavimo naujovės.
„Pernai Lietuvos bankas pakeitė kredito unijų veiklos reguliavimo taisykles. To pasekmė – sumenkusios galimybės kredituoti verslą. Atliekant teorinius skaičiavimus gaunami rezultatai rodo, kad pagal galiojančią tvarką kredito unijoms „ant popieriaus“ labiau apsimoka suteikti paskolą itin mažas pajamas gaunančiam žmogui nei sėkmingai dirbančiai bendrovei“, – aiškino „Mano unijos“ atstovas.
Anot jo, tai, be jokios abejonės, aptirpdys kredito unijos pajamas 2016-aisiais. Tačiau V. Olšauskas išlieka optimistiškas ir sako, jog jos vis tiek turėtų siekti apie 2,2 mln. eurų.
 
Apie bendrovę „Mano unija“
Bendrovė buvo įkurta 1996 m. Plungės r., Reiskių miestelyje. 2008 m. pakeitusi pavadinimą „Reiskiai“ į „Sostinės kreditas“, unija savo veiklą perkėlė į Vilniaus miestą. 2015 m. liepos 27 d. pristatytas naujasis kredito unijos prekių ženklas „Mano unija“.
„Mano unija“ savo nariams teikia LR kredito unijų įstatyme reglamentuotas paslaugas: priima indėlius, išduoda paskolas, vykdo pinigų pervedimą, valiutos keitimą ir kitas finansines bei tarpininkavimo paslaugas.
 
  • AB „Mano bankas"
  • S. Moniuškos g. 27, Vilnius
  • Tel. (8~5) 240 9389
  • Mob. 8 615 53694
Facebook LinkedIn Youtube G+
© Mano bankas 1996-2019. Visos teisės saugomos.